Kliniğimizin Avantajları

 • En İyi Lokasyon
 • Alanında Uzman Diş Hekimleri
 • Hijyenik Ortam
 • Online Danışmanlık
 • Vip Transfer
 • Ful Panaromik X-Ray

Tedavi Bilgisi

Zirkonya (Cercon) olarak da adlandırılan zirkonyum, diş kaplamaları için hızla tercih edilen malzeme haline geliyor. Günlük kullanımın aşınmasına ve yıpranmasına dayanabilen çok güçlü bir malzemedir. Yarı saydam bir malzemedir ve ışığı doğal dişiniz gibi yansıtır.

Tedavi Lokasyonu

Kusadasi / Turkey


Tedavi Tipi

Cosmetic dentistry Broken teeth Crooked teeth Closing gaps Preventing allergic reactions Smile makeover


Tedavi Ücreti

500 € 'dan Başlayan Fiyatlarla


Tedavi Süresi

1 Hafta 3 Ziyaret

6 gün

Zirkonya (Cercon) olarak da adlandırılan zirkonyum, diş kaplamaları için hızla tercih edilen malzeme haline geliyor. Günlük kullanımın aşınmasına ve yıpranmasına dayanabilen çok güçlü bir malzemedir. Yarı saydam bir malzemedir ve ışığı doğal dişiniz gibi yansıtır.

Bu özellikler, Zirkonyum'u uzun süre dayanacak doğal görünümlü dişlere sahip olmak isteyen herkes için mükemmel bir seçim haline getirir. Kuşadası'ndaki Tourmedical olarak bizler, zirkonyum kaplamaları kozmetik diş tedavilerinde daha sık kullanıyoruz çünkü bize harika sonuçlar gösteriyorlar.

Zirkonyum tam olarak nedir?

Zirkonyum, esas olarak zirkon mineralinden elde edilen beyaz bir toz metaldir. Bakıra benzer sertliğe sahip ancak çelikten daha hafif olan bir bileşendir.

Neden Zirkonyum Kronları Seçmelisiniz?

Zirkonyum, kronun doğal bir diş gibi görünmesi için ışığın geçmesine izin verme özelliğine sahip, biyolojik olarak uyumlu, alerjik olmayan, iletken olmayan bir malzemedir. Zirkonya ayrıca uzun süre kırılmaması veya ufalanmaması için ekstra rahatlık sağlar.

Porselen, diş kaplamaları için kullanılan geleneksel malzeme olmuştur. Ancak tam porselen kaplamalar yontulabilir veya kırılabilir. Bu durum metal zirkonya yapılıp, sonra üstüne porselen eritilerek aşılır.

Zirkonyum metali dayanım sağlarken, porselen doğal diş gibi dış görünümü sağlar. Zirkonyum kronlar, ışığı engelleyen diğer metal tabanların aksine, doğal bir görünüm vererek ışığın geçmesine izin verir. Amalgam dolgular ve metal alaşımlardan farklı olarak, insan vücudu zirkonyumu doğal bir malzeme olarak kabul eder, bu nedenle özellikle zirkonyuma alerjiniz olmadığı sürece alerjiler veya olumsuz reaksiyonlar konusunda endişelenmenize gerek yoktur.

Zirkonyum kaplama kullanmanın bir diğer büyük avantajı, diğer geleneksel kaplama türlerinde olduğu kadar doğal diş yapısının çıkarılmasını gerektirmemesidir.

Zirkonyum, zirkonyum kaplamaları zamanla aşınmaz. Ayrıca diş etleriniz çekilirse porselen kaynaşmış metal bir kaplama ile görebileceğiniz siyah diş eti çizgisine de neden olmazlar. Ayrıca diğer kuronlarda hissedebileceğiniz sıcak ve soğuk hissi, elektriksel iletkenlik olmadığı için oluşmaz.

Zirkonyum Kaplamaların Avantajları:

 • Zirkonya Kaplamalar ve köprüler paslanmaz.
 • Porselen kaynaşmış metal kronların çevresinde görülen tipik siyah diş eti çizgisi mevcut değildir.
 • Elektriksel olmayan iletkenlik özelliğinden dolayı sıcağa ve soğuğa karşı duyarsızlık sağlar.
 • Daha güçlü dişler ve doğal görünümlü estetik görünüm.
 • Diş eti dokusunun yenilenmesini destekler.
 • Minimal diş yapısı kaldırılır.

Zirkonyum Kaplamalarınız Aldıktan Sonra Ne Beklemelisiniz?

Yeni kaplamanız yapıştırıldıktan hemen sonra soğuğa karşı biraz hassasiyet yaşayabilirsiniz. Bu normaldir çünkü işlem sırasında diş ve çevresi biraz tahriş olabilir. Ayrıca ilk birkaç gün içinde ısırığınızın kesildiğini hissedebilirsiniz. Bundan sonra “kapalı” hissi devam ederse, hafif bir ayar gerektirebilir.

Yeni kaplama veya köprünüzle mükemmel ağız hijyeni sağlamanız çok önemlidir. Kaplamalı bir diş, doğal dişleriniz gibi çürümeyeceğine dair yanlış bir izlenim verebilir, ancak yine de diş eti çizgisinin yakınında çürümeye karşı hassastır. Normal şekilde fırçalamaya ve diş ipi kullanmaya devam etmelisiniz.

Zirkonyum kuronlar çok güçlüdür ancak yine de doğal bir dişle aynı kırılma potansiyeline sahiptirler. Doğal dişe zarar verebilecek durumlar için kaplama veya köprü ile herhangi bir şey yapmaktan kaçının. Aşırı sıcaklık değişiklikleri kaplamların ve doğal dişlerin kırılmasını artırabileceğinden buz çiğnemeyin.

Prosedürler


 1. Konsültasyon ve Röntgen.
 2. Az miktarda diş dokusu kaldırılarak dişin hazırlanması.
 3. Dişinizin bir ölçüsünü almak. Bu, ısırmanızın isteneceği diş macunuyla doldurulmuş bir kalıpla yapılır. Ölçü, kaplamanızın üretileceği bir diş laboratuarına gönderilecektir. Bu birkaç gün sürebilir. Diş hekiminiz ölçünüzü aldıktan sonra tam günü size bildirecektir.
 4. Zirkonyum kaplamanız hazır olana kadar geçici kaplama yerleştirilmesi.
 5. Hazır olduğunda kalıcı kaplamanızın takılması ve yapıştırılması. Diş hekiminiz son bir temizlik ve cila yapacaktır.

Products & Brands used for this Treatment


Brands and quality are number one priority with us. At Tourmedical in Kusadasi Turkey, everything we use is to european standards and are proven and registered trademarks worldwide.
Brands Brands Brands Brands Brands Brands