Kliniğimizin Avantajları

 • En İyi Lokasyon
 • Alanında Uzman Diş Hekimleri
 • Hijyenik Ortam
 • Online Danışmanlık
 • Vip Transfer
 • Ful Panaromik X-Ray

Tedavi Bilgisi

Diş implantı, eksik bir dişin protezle değiştirilmesidir. Kuşadası'ndaki Tourmedical olarak doğal diş yapısının bir kök ve bir dişten oluştuğunu bildiğimiz için, bir diş implantı prosedüründe, kökü bir diş implantı ile değiştiririz Daha sonra dişi bir kaplama veya takma diş ile değiştiririz. Bu kadar basit! Dental implantın kendisi kaplama için güçlü bir temel sağlar ve sabitl veya çıkarılabilir olabilir. Diş implant işlemleri diş muayenehanesinde 1 veya 2 aşamada gerçekleştirilir.

Tedavi Lokasyonu

Kusadasi / Turkey


Tedavi Tipi

Replacing missing teeth Fixing dentures Smile makeover


Tedavi Ücreti

500 € 'dan Başlayan Fiyatlarla


Tedavi Süresi

max 10 gün

6 gün

Diş implantı nedir?

Diş implantı, eksik bir dişin protezle değiştirilmesidir. Kuşadası'ndaki Tourmedical olarak doğal diş yapısının bir kök ve bir dişten oluştuğunu bildiğimiz için, bir diş implantı prosedüründe, kökü bir diş implantı ile değiştiririz Daha sonra dişi bir kaplama veya takma diş ile değiştiririz. Bu kadar basit! Dental implantın kendisi kaplama için güçlü bir temel sağlar ve sabitl veya çıkarılabilir olabilir. Diş implant işlemleri diş muayenehanesinde 1 veya 2 aşamada gerçekleştirilir.

Peki Diş İmplantı tam olarak nedir?

Diş implantları ağırlıklı olarak titanyumdan yapılır. Titanyum, biyouyumlu (canlı bir doku veya canlı bir sistemle uyumlu, toksik, zararlı veya fizyolojik olarak reaktif olmayan ve bağışıklık sistemi tarafından reddedilmeyen) bir metaldir. Sonuç olarak bu, titanyumun en iyi gücü ve dayanıklılığı sunduğu anlamına gelir. Doldurulacak boşluğa uyacak şekilde farklı boyutlarda diş implantları yapılır.

Diş implantları, güçlü, stabil olmaları ve kendi doğal dişleriniz gibi işlev görmeleri nedeniyle diş değiştirme için en popüler seçenektir. Tekrar gülümsemek için kendinize güveninizi ve saygınizi artırırsınız.

Bir implantın üç kısmı vardır:

1. İmplant abutmentinin kendisi (doğrudan kemiğe yerleştirilir)

2. İmplant abutmentinin üçüncü parçaya bağlayan dayanak parçası

3. Üstteki kaplama veya takma diş.

Diş implantları benim için mi?

Diş implantları, diş eksikliği olan kişiler için en iyi seçenektir. Diş değişimi için en iyi kalıcı çözümü sunarlar ve ağız bakımı ve hijyen açısından en faydalı tedavidir.

Diş implantları, aşağıdakilere sahip kişiler için bir seçenektir:

 • Köprü yerine veya tek bir diş eksik
 • Köprüler veya kısmi takma dişler yerine birkaç diş eksik
 • Tüm dişler eksik - takma dişler yerine
 • Bir kişi gülüşünden memnun değilse ve görünüşünü yenilemek istiyorsa

Diş implant için uygun bir aday olup olmadığımı nasıl anlarım?

Dişlerde, diş etlerinde veya kemikte tedavi edilmemiş bir hastalık olmadıkça hemen hemen herkes diş implantı adayıdır. İmplant cerrahisinin başarısını etkileyebileceğinden, büyük olasılıkla bir diş hekimi bu sorunlar tedavi edilene kadar tedaviyi gerçekleştirmeyecektir. Diş implantı yaptırmayı düşünüyorsanız ve diş probleminiz olabileceğini düşünüyorsanız, sözlü muayene randevusu almak için diş hekiminizle iletişime geçin. Röntgen dahil sadece 30 dakika sürer. Yurtdışında diş tedavisi almayı düşünüyorsanız, seyahate çıkmadan önce bulunduğunuz yerdeki dişçi kliniğinde hızlı bir muayene ve röntgen çektirmek iyi bir fikirdir. Bu, yurtdışında tedavi olmanızı engelleyebilecek herhangi bir sorunu ortadan kaldıracaktır.

Diş İmplantı Senaryoları

Diş kaybının yaygın nedenleri arasında yetersiz diş bakımı, hastalık, kök iltihabı, şiddetli diş eti hastalığı, yaşam tarzı seçimleri veya dişlerinizin yaralanması yer alır. Bazı durumlarda genetik nedenlerden dolayı bazı dişler düzgün gelişmeyebilir. Bu nedenle dişler arasında boşluklar oluşur, bu da yemek yemeyi veya konuşmayı rahatsız eder. İmplantlar, diş değiştirme için en iyi kalıcı uzun vadeli seçenektir. Köprü ve protezlere göre daha iyi bir çözüm sunar.

Bir dişin yokluğunda

Doğal bir kök kaybolduğunda ve bir boşluk olduğunda implant ideal çözümdür. Diş implantı prosedürü, ihtiyacınız olan implant sayısı ne olursa olsun aynıdır. Bir diş köprünüz olduğunda, köprünün oturması için boşluğun her iki tarafındaki dişlerin kesilmesi gerekir. Bir diş köprüsünden farklı olarak, bir diş implantı prosedürü sırasında komşu dişler etkilenmez. İmplant yerleştirildikten ve kemiğe kaynaştıktan ve iyileşme periyodundan sonra implant abutmentinin üzerine bir kaplama yerleştirilir.

Birden fazla dişin yokluğunda

Birlikte birden fazla dişiniz eksikse implant köprüsü kullanılabilir. İmplant cihazları tek bir implant gibi yerleştirilir ve ardından implant köprüsü yerleştirilir. Eksik dişler nedeniyle kaybedilen desteğin yerine implant köprüsü yapılır. Bir implanttan diğerine yerleştirilir ve komşu dişlerin hiçbirini delmeye gerek yoktur. Bu diş implantları, eksik dişleri değiştirmek için stratejik pozisyonlara yerleştirilir. İmplantlar stabil olduğunda, implantlara son köprüyü bağlayacak implantlara abutmentler takılabilir. Abutmentlerin konturları veya implant üstlerinin konumu için bir ölçü alınır. İmplant köprüsü daha sonra yapılır ve diş çimentosu veya vidaları kullanılarak yerleştirilir.

Ağzın farklı bölgelerinde birden fazla diş eksikliği varsa, üstüne kaplamalar olacak şekilde tekli implantlar yerleştirilebilir.

Tüm dişlerin yokluğunda (alt ve üst çene)

Seçenek 1                                                                                                                                                     

Tüm dişlerin eksik olduğu ilk seçenekte tam set implant yerleştirilebilir. Bu, üst çenede en fazla sekiz implant ve alt çenede en az altı implant gerektirir. Daha sonra üst ve alt çenelere iki set ondört kaplama yerleştirilir.

Seçenek 2

İkinci seçenek, implantlar ve bir klik protezidir. Genellikle alt çeneye dört implant, üst çeneye dört implant yerleştirilir. Daha sonra bir klik sistemi kullanılarak bir takma diş yerleştirilir. Protez implantların üzerine kliklenerek takma dişleriniz sıkıca yerine oturur. Protez (klik sistemi) çıkarılabilir, böylece bakımı kolaydır.

Dental implantlar, diğer diş değiştirme seçeneklerine göre çeşitli avantajlar sağlar. Doğal dişler gibi çalışırlar ve görünürler. Ve implant destekli tam köprüler veya protezler uzun ömürlü olacak şekilde tasarlanmıştır. Ayrıca geleneksel protezlerden daha rahat ve stabildirler ve daha doğal bir ısırma ve çiğneme kapasitesini korumanıza olanak tanırlar.

Ayrıca implant destekli tam köprüler ve protezler diş köklerinizin bir kısmının yerini alacağı için kemiğiniz daha iyi korunur. Geleneksel protezlerle daha önce diş köklerini çevreleyen kemik erimeye (bozulmaya) başlar. Diş implantları çene kemiğinizle bütünleşerek kemiğin sağlıklı ve sağlam kalmasına yardımcı olur.

Bazı durumlarda dişler uzun süredir kayıpsa çene kemiği küçülmüş olabilir. Üst çenedeki kemiğin büzülmesi sinüslerin düşmesine neden olabilir. Bu nedenle, bir implant prosedüründen önce bir kemik grefti veya sinüs kaldırma yapılması gerekecektir. Bu bir röntgen ile tespit edilebilir. Dental implant tedavisi için yurt dışına çıkmadan önce röntgen çektirmenin iyi bir fikir olmasının nedenlerinden biri de budur. Gideceğiniz yere vardığınızda röntgen çekebilmenize rağmen, daha erken yaptırırsanız daha iyi plan yapabilirsiniz.

Ek Prosedürler

Kemik Grefti/ Kemik Büyütme

Bir dişin uzun süre eksik kalması (hareketli protez kullanıyor olsanız bile) çene kemiğinin sağlamlığında ve kalınlığında önemli ölçüde azalmaya yol açar ve buna çene kemiği erimesi denir. Diş implantı, kemik erimesini önleyen tek diş değiştirme şeklidir. Ancak implant cihazının başarılı bir şekilde yerleştirilebilmesi için yeterli çene kemiğine sahip olması gerekir.

Yeterli kemik yoksa veya doku implantın yerleştirilemeyeceği kadar yumuşaksa kemik grefti gereklidir. Kemik grefti, eksik kemiğin yerine konmasıdır. Diş hekimi implantın yerleştirileceği alana sentetik kemik yerleştirir. İyileşme süresi genellikle altı ila sekiz haftadır. İyileşme döneminden sonra implantlar yukarıda anlatıldığı gibi yerleştirilebilir.

Sinüs Kaldırma

Dental implantı güvenli bir şekilde yerleştirmek için yeterli kemik olmadığında sinüs lifting gerekir. Uzun bir süre üst arka dişler eksik olduğunda, o bölgedeki kemik doğal olarak küçülür veya rezorbe olur. Sinüsleriniz, kemiğin bulunduğu boş alanı işgal etmek için genişler. O bölgeye ek kemik yerleştirmek için alan yaratmak için sinüslerin kaldırılması gerekir. Kemik, çeneniz ve maksiller sinüsleriniz arasına eklenir.

Hasta intravenöz ve oral bifosfonatlar alıyorsa implantlar kontrendike olabilir, çünkü bu hastayı osteonekroz açısından daha yüksek risk altına sokabilir. Osteonekroz, kemiğe giden kan akımının kaybından kaynaklanan bir kemik hastalığıdır.

Kontrolsüz Tip II diyabet önemli bir göreceli kontrendikasyondur, çünkü herhangi bir cerrahi prosedürü takiben iyileşme, zayıf periferik kan dolaşımı nedeniyle gecikir.

İmplant diş yaptırmanın faydaları nelerdir?

Dental implantlara sahip olmanın birçok faydası ve avantajı vardır:

 • Geliştirilmiş oral fonksiyon
 • Kemik kaybını önleme/azaltma
 • İstediğini yiyebilirsin
 • Daha iyi diş hijyeni
 • Geliştirilmiş yüz görünümü
 • Kendinize olan güven ve saygınızı artması
 • Kayma veya yeme ile ilgili sorunlar hakkında endişelenmeyin
 • Uygun
 • Uzun ömürlü
 • Konfor

İmplant yaptırmanın dezavantajları şunlardır:

 • Zaman
 • Gider

Prosedürler


İşlem yapılmadan önce:

İşlem yapılmadan önce diş hekimlerimiz ve ağız cerrahlarımız tarafından tam bir ağız muayenesi yapılacaktır. OPG (panoramik röntgen) veya CT taraması ile bir röntgen çekilecektir. Bu röntgenler implantın yerleştirileceği kemik ve dokunun yoğunluğunu analiz etmek için kullanılır. Bu işlem için genellikle lokal anestezi yeterlidir, ancak çok gergin ve endişeli hastalar için Tourmedical Kuşadası'nda başka sedasyon şekilleri de mevcuttur.

Tüm işlemlerden önce normal şekilde sıvı (alkolsüz) yemeyi ve içmeyi unutmayın, kahvaltıyı atlamayın ve tüm ilaçlarınızı normal zamanlarda alın.

İşlem sırasında:

1. Aşama

Diş etinde bir kesi yapılır ve çene kemiğine bir delik açılır. Kemiğin yoğunluğuna bağlı olarak diş hekiminiz implant cihazı için en uygun uzunluğu seçecektir. Daha sonra kesi kapatılır. Halihazırda takma diş kullanıyorsanız iyileşme sürecinde kullanmaya devam edeceksiniz. Bazen diş hekimi dişeti kapatmayabilir ve doğrudan implantın üzerine bir abutment yerleştirebilir. Geçici bir kaplama yerleştirilebilir veya mevcut takma dişler geçici olarak sığacak şekilde ayarlayabilir.

İyileşme süresi genellikle 8 ila 12 haftadır. İyileşme sürecinde implant cihazı kemiğe kaynaşır ve diş kökü görevi görür. Doğal çene kemiğiniz ile titanyum implant arasında oluşan yapısal bağlantı olan başarılı osseointegrasyon sonrasında işlemin bir sonraki aşaması başlar.

2. aşama

İmplantı ortaya çıkarmak için kesi yeniden açılır. Daha sonra özel diş ekipmanı kullanılarak diş implantına bir abutment vidalanır ve sıkılır. Bu yapıldıktan sonra, abutment üzerine geçici bir kaplama yerleştirilir. Başarılı bir iyileşme sağlamak için abutmentin çiğneme kuvvetlerinden korunması gerekir. Geçici kaplama, kalıcı kaplamalar hazır olana kadar birkaç gün kullanılır.

İyileştirme:

1. aşamadan sonra, implant cihazı yerleştirildiğinde, tipik iyileşme süresi 8 ila 12 haftadır. Bu süre zarfında osseointegrasyon gerçekleşir. İmplant kemiğe kaynaşır ve kaplama veya takma diş için bir kök ve güçlü bir temel görevi görmeye hazırdır.

Kaplama veya takma diş yerleştirildikten sonra bir miktar hassasiyet yaşanabilir. Ağrı kesici alınabilir. Ağrı 2-3 gün sonra azalmalıdır.

Bakım Sonrası:

 • Temizlik
 • Başarılı implant ameliyatı, ağzın mümkün olduğunca temiz tutulmasına bağlıdır.
 • Dişlerinizi normal şekilde temizlemeli ancak ameliyat günü implantların yerleştirildiği bölgeden uzak durmalısınız.
 • Köprü yerindeyse diş arası fırçaları kullanın.
 • Ağzınızı ılık su ve bir tutam tuzla çalkalamak, bölgenin iyileşmesine ve temiz kalmasına yardımcı olmak için harika bir yoldur.
 • Bölgeyi temiz tutmak için yemekten sonra ağzınızı çalkalayın.
 • Sigara içmek ağzın iyileşmesini sınırladığı için bölge iyileşene kadar sigara içmemeye çalışın.
 • Yara iyileşene kadar sigara içmemeniz tavsiye edilir, çünkü bu, ağzın iyileşmesini sınırlayacaktır.

 

Bir diş implantından sonra şişme normaldir ve gece boyunca düz yattıktan sonra sabahları daha kötü olabilir. Şişlik genellikle 48 saat sonra azalır ve buz paketleri ile azaltılabilir. 15 dakikalık bir ara ile bir seferde 10 dakika boyunca yanağınıza yerleştirin.

 • Ciltte bir miktar morarma olabilir, ancak bu birkaç gün içinde düzelecektir.
 • İlk gün sıcak içeceklerden veya sıcak yiyeceklerden kaçının.
 • Lokal anestezi etkisi geçene kadar yemek yemeyin.
 • Diliniz veya parmaklarınızla bölgeyi ovmamaya veya dokunmamaya çalışın.
 • Ağrı dayanılmaz olmamalıdır. Ameliyattan sonraki birkaç gün ağrı normal olsa da ağrı kesicilerle kolayca kontrol altına alınabilir. Ağrı iyileşmek yerine kötüleşmeye başlarsa, diş hekiminize başvurmalısınız.
 • Mümkün olduğunca az takma diş takmaya çalışın (implant alanını kaplıyorsa). Bu, implantın veya kemik greftinin korunmasına yardımcı olacaktır. Ameliyattan sonra takma diş tam olarak oturmuyorsa, ayarlanmasını sağlamalısınız. Kötü oturan bir takma diş, iyileşen bir implanta zarar verebilir.
 • Dikişler normalde eriyebilir ancak genellikle yaklaşık 2 - 3 hafta kalır.
 • Ameliyattan sonra bir miktar kanama normaldir. Devam ederse, 30 dakikaya kadar nemlendirilmiş bir gazlı bezle basınç uygulayın.
 • Ameliyattan sonra almanız için antibiyotik verildiyse, verilen tedaviyi tamamlayın.
 • 3-4 gün sonra artan ağrı veya şişlik yaşarsanız, diş hekiminizden randevu almalısınız.
 • Hasta ameliyattan 48 saat sonrasına kadar yorucu egzersizlerden kaçınmalıdır.

Products & Brands used for this Treatment


Brands and quality are number one priority with us. Everything we use is to european standards and are proven and registered trademarks worldwide. At Tourmedical in Kusadasi Turkey we are using brands like Straumann, Zinedent, Nucleoss, Astra and Zimmer.
BrandsBrandsBrandsBrands